Idealne wakacje z przenośnymi gigabajtami


Być może zaplanowałeś już idealne wakacje: piękna plaża, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji! A może jesteś fanem gór, wędrówek i sportów ekstremalnych? Co zrobić ze wszystkimi zdjęciami i filmami, które na pewno wykonasz podczas swoich wypraw? W tym materiale przedstawimy kilka ciekawych propozycji, jak zabezpieczyć się przed problemem braku miejsca na dysku!

W okresie wakacyjnym pojawia się wiele sytuacji i zdarzeń, które warto zapamiętać. Nic lepiej nie pozwoli odtworzyć wspomnień jak zdjęcia lub materiały wideo. Aby zachować w pamięci wszystkie najważniejsze chwile, bez wątpienia przyda się większa ilość pamięci w postaci przenośnego dysku, karty pamięci lub pamięci USB typu pendrive.

W samochodową podróż, dla własnego bezpieczeństwa, warto zabrać ze sobą wideorejestrator. Żeby wspomniane urządzenie działało poprawnie, potrzebuje karty o odpowiedniej ilości wolnego miejsca i o wysokiej prędkości zapisu i odczytu danych. W tym wypadku idealnie sprawdzi się karta IRDM M2AA, która spełnia wszystkie wymagania najbardziej zaawansowanych kamer samochodowych. Poza kamerką samochodową karta M2AA znajdzie swoje zastosowanie w dronach, smartfonach, kamerach i aparatach cyfrowych. Jej wysokie prędkości zapisu i odczytu spełnią wymagania każdego urządzenia.

Przed podjęciem decyzji o zakupie karty micro SD, warto dowiedzieć się jak rozpoznać konkretne parametry karty. Każda karta pamięci posiada określoną prędkość odczytu i zapisu oraz pojemność. Dane te zawsze znajdują się na obudowie konkretnego nośnika i są niezwykle łatwe w identyfikacji. Rozróżniamy trzy klasy prędkości: klasę szybkości, klasę szybkości UHS oraz klasę szybkości wideo.

Każda z nich opisuje konkretne klasy prędkości, które idealnie przedstawia poniższa tabela.

Tabela opisująca klasy prędkości dla karty SD

Współczesne smartfony potrafią robić rewelacyjne zdjęcia pod względem szczegółów i jakości. Coraz wyższa jakość zdjęć i rozdzielczość filmów sprawiają, że zajmują one coraz więcej pamięci urządzenia, dlatego producenci urządzeń bardzo wysoko cenią sobie wersje smartfonów z dużym rozmiarem pamięci wewnętrznej. Wielu „smartfonowych” fotografów dodatkowo zapisuje wersje w formacie .RAW, aby zachować zdjęcie bez straty na jakości i dla późniejszej obróbki graficznej, co dodatkowo pochłania liczne megabajty pamięci urządzenia.

W samych urządzeniach jednak coraz rzadziej można znaleźć miejsce na dodatkową kartę pamięci. Skoro nie ma możliwości rozbudowania wewnętrznej pamięci o kolejne GB, to warto zapewnić sobie dodatkowe miejsce na zdjęcia i filmy w formie zewnętrznego dysku przenośnego. Idealnie w tej sytuacji sprawdzi się najnowsze rozwiązanie marki Goodram, czyli dysk zewnętrzny HL200. Dysk ten jest wyposażony w złącze USB typu C, co pozwoli na połączenie go z dowolnym smartfonem przy użyciu samego przewodu przeznaczonego do ładowania Twojego smartfona, a w dodatku niemal w ogóle nie odczujesz jego obecności, ponieważ jest lekki i poręczny.

Nie wiesz jaka pojemność urządzenia jest dla Ciebie odpowiednia? Poniższa tabela pomoże Ci dobrać urządzenie pod własne potrzeby:

Tabela opisująca potrzebną pojemność dla konkretnej ilości zapisanych plików wideo lub zdjęć

1. 1 megabajt (MB) = 1 000 000 bajtów; 1 gigabajt (GB) = 1 000 000 000 bajtów; 1 terabajt (TB) = 1 000 000 000 000 bajtów; Mb/s = Megabitów na sekundę; kl./s = klatki na sekundę; GB = gigabajt; TB = terabajt; MKV = Matroska Media Container; MP4 = MPEG-4 Media Container.
2. Czas rzeczywisty nagrywania może się różnić w zależności od modelu kamery, wybranej rozdzielczości, ustawień kompresji oraz rodzaju nagrywanej zawartości. Należy pamiętać, że niektóre kamery mogą nie obsługiwać całej dostępnej pojemności pamięci Flash. Aby sprawdzić, jakie pojemności są obsługiwane, warto zapoznać się z instrukcją obsługi danego urządzenia.

 

Poza wcześniej wymienionymi nośnikami danych, przydatny może okazać się podstawowy pendrive, który pomoże transportować mniejsze lub większe pliki między różnymi urządzeniami. Dominująca ilość przenośnej pamięci USB występuje z tylko jednym złączem pamięci.

Są jednak wyjątki takie jak ODA3, która daje użytkownikowi możliwość podpięcia pendrive do laptopa za pomocą standardowego USB-A oraz do smartfona za pomocą USB-C.

Aby poznać więcej szczegółów na temat produktów marki Goodram oraz IRDM zapraszamy na naszą STRONĘ.

Jeżeli masz jakieś pytania, to śmiało kieruj je na adres marketing@goodram.com lub za pomocą platformy Facebook – Goodram/IRDM.